Sala rehabilitacyjna wyposażona jest w specjalistyczny rowerek treningowy, bieżnię, atlas, leżankę, stolik manualny oraz UGUL czyli Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego. Oprócz tego do dyspozycji podopiecznych są również: 

• materace

• drabinki

• ławka gimnastyczna

• piłki rehabilitacyjne o różnych wielkościach

Na terenie naszego Warsztatu mamy także boisko do gry w piłkę siatkową i nożną, kosz do piłki koszykowej, piaskownicę do skoków w dal, więc wiele zajęć może odbywać się na świeżym powietrzu.

 

W zajęciach rehabilitacyjnych uczestniczą wszyscy podopieczni Warsztatu kilka razy w tygodniu. Program usprawniania ruchowego jest indywidualnie dobierany dla każdego uczestnika zgodnie z zaleceniami lekarzy, uwzględniając jego specyficzne dysfunkcje, potrzeby oraz możliwości. Zajęcia usprawniania ruchowego mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i równowagi, utrzymanie i wzmacnianie siły mięśniowej, redukcję nadmiernej masy ciała a także rozładowanie emocji i relaksację. 

 

Poprzez wszystkie zajęcia rehabilitacyjne organizowane w naszym Warsztacie, każdy z podopiecznych uczy się lepiej wykorzystywać swoje możliwości ruchowe i manualne, co pomaga im później w życiu codziennym.

 

Rehabilitant: Paulina Jamrożek