XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Sztuka Osób Niepełnosprawnych- Moja Ojczyzna''

29 września 2017- Podopieczni Jerzy Strzelec, Karol Kałużyński, Bartłomiej Kołda pod przewodnictwem Instruktora Terapii - Natalii Rodak, brali udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym 
" Sztuka Osób Niepełnosprawnych- Moja Ojczyzna'' organizowanym przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych. 
Zajęli II miejsce w kategorii - rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Praca nosiła tytuł ,, Dąb Bartek- Moja Ojczyzna". Wykonana była techniką mozaiki, za pomocą tłuczonych płytek. Warsztat Terapii Zajęciowej mieści się w pięknej i malowniczej Gminie Zagnańsk gdzie najsłynniejszym i najcenniejszym pomnikiem przyrody jest Dąb Bartek 
 - stąd właśnie tytuł owej pracy.
Dzieło zostało przekazane do Biura PFRON w Warszawie i weźmie udział w kolejnym etapie ogólnopolskim. 
Laureaci oprócz gorących braw i deszczu gratulacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci Vouchera o wartości 300 złotych dla każdego z osobna oraz torby upominków od organizatora konkursu. Po uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień podopieczny WTZ Jerzy odczytał swój wiersz, który napisał specjalnie na tą wyjątkową okazję:
,, Dąb Bartek"
Tak blisko nam wszystkim do ojczyzny, 
W konarach uwięzieni pokolenia,
Niezliczone aspekty, spojrzenia,
Na narodowe blizny,
Tak daleko do ojczyzny nam wszystkim, 
Do wspólnego w dyskusji zdania, 
Do patriotycznego oddania, 
Trudno w tych czasach być bliskim...
Trudno w jednym czasie liście zrzucać,
Trudno w jednym momencie nakładać kaptur zieleni.
Jak żyć by nie poplątać korzeni?
By mozaiką zmarszczek nie zasmucać?

Wojewódzkie Biegi Przełajowe Tokarnia 2017

Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start.

11 września za uczestnictwo i miejsca na podium, każdy zawodnik został nagrodzony medalem, natomiast podopieczni wraz z opiekunami otrzymali Dyplom uznania,który zawiśnie w Zwycięskiej Gablocie w WTZ. 
 Nasi sportowcy dawali z siebie 120% a my byliśmy bardzo dumni z ich osiągnięć! Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

Pokaz mody

W sobotę 9 września w Galerii Korona odbył się niezwykły pokaz mody „Perła w Koronie” z udziałem naszych podopiecznych z Warsztatu Terapii Zajęciowej 
Zaczęliśmy od próby na wybiegu. Dopiero po przerwie chłopcy przebrali się w stroje przygotowane przez prestiżową markę VISTULA.

Nasi modele: Jerzy Strzelec ,Dawid Żak, Karol Kałużyński, Bartek Kałda-prezentowali się bajecznie:)

W tym dniu zbierane były również pieniążki dla osób niepełnosprawnych. Każdy z widzów mógł nabyć piękne rzeczy ofiarowane przez różne marki z galerii Korona. ,,Pod młotek" trafiła również piłka do gry w ręczną z autografem Bogdana Wenty. Nasz Kierowca i członek Stowarzyszenia "Braterskie Serca"- Stanisław Rubel wygrał licytację i tym sposobem wsparł osoby niepełnosprawne.
Jako modelka wystąpiła m.in Iwona Cichosz Miss Świata Głuchych 2016r., uczestniczka ostatniej edycji Tańca z Gwiazdami.
-Celem wydarzenia było zmotywowanie ludzi niepełnosprawnych biorących udział w pokazie do aktywności na co dzień. Chcemy pokazać, że piękno jest w nas i to ono decyduje kim jesteśmy - mówi Michał Góźdź, dyrektor zarządzający Galerią Korona Kielce (radio eM)

Po pokazie organizatorzy zapewnili dla każdego uczestnika upominek. Nasze wspaniałe chłopaki-cudowni modele, zapamiętają ten wyjątkowy dzień na dłuuugi czas 
Po finale relaksowaliśmy się na koncercie Moniki Kuszyńskiej, byłej wokalistki zespołu Varius Manx.

III Letnie Spotkanie Integracyjne ,,Zawsze Razem"

Dnia 08.10.2017 zaproszeni zostali najbliżsi, rodzice, opiekunowie podopiecznych. 

Wspólne grillowanie, zabawa, tańce, śpiew oraz rozbijanie Piniaty imprezowej z udziałem uczestników i Pani Kierownik Malwiny Kowalskiej dostarczyły mnóstwa endorfin.
Mieliśmy okazję aby pokazać rodzicom, opiekunom galerie prac ich dzieci, ile miłości, cierpliwości i ciężkiej pracy wkładają w wykonanie pięknych wytworów.

XXIII Letnie Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych w Zgórsku 2017

31 sierpnia organizatorzy zapewnili liczne konkurencje sportowe, taneczne i konkursy stanowiły dla naszej grupy nie lada wyzwanie. Joanna wraz z Karolem brali udział w konkursie plastycznym mającym na celu przylepianie papierowych ,,piegów" na wysmarowaną twarz kremem, świetna zabawa! 

 
Podopieczni śpiewali piosenkę ,,Lato, lato..." oraz uczestniczyli we wszystkich proponowanych konkurencjach prezentując swoje możliwości jak najlepiej! 
Całą naszą grupę dopingowały, Pani kierownik Malwina Kowalska wraz z terapeutkami Katarzyną Drogosz i Katarzyną Mochocką.

Zakopane 2017

Na trzydniową wycieczkę wybraliśmy się z grupą podopiecznych z naszego warsztatu Terapii Zajęciowej z Belna (5,6,7- 07.17)

Po zakwaterowaniu i obiedzie, zaczęliśmy naszą przygodę.
 W pierwszym dniu w programie była Kaplica w Jaszczurówce Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Skocznia narciarska- Wielka Krokiew, dnia drugiego byliśmy w Kościele Matki Bożej Fatimskiej w Krzeptówkach i na Gubałówce, po obiedzie kolejną częścią zwiedzania było Morskie Oko i Wodogrzmoty Mickiewicza. W ostatni dzień cała grupa zwiedzała Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałbińskiego, później spacer po słynnych Zakopiańskich Krupówkach gdzie w wolnym czasie mieliśmy chwilę na kupienie pamiątek, oscypków dla naszych najbliższych, w drodze powrotnej do domu zjedliśmy obiad w restauracji ,,Siwy Dym ".

 Niezapomniane chwile i fantastyczna zabawa. Widoki zapierające dech w piersiach i mnóstwo pozytywnych wrażeń .

Geopark 30.06.2017

 

Nasz Warsztat Terapii zajęciowej zwiedzał Park Geologiczny w Kielcach. Pod okiem Pani przewodnik dotarliśmy kapsułą 5D do jądra kuli ziemskiej. Przeprowadzone zostały warsztaty szlifowania skał za pomocną odpowiednich materiałów. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do rezerwatu ,, Wietrznia" gdzie podziwialiśmy piękno przyrody gór Świętokrzyskich. 
http://centrum-geoedukacji.pl/o-centrum/

Piknik Osiny wraz z Festiwalem Piosenki Cygańskiej w Sędku

W dniu 21 czerwca nasi podopieczni zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w zorganizowanym w Sędku już w II konkursie piosenki cygańskiej " śpiewać każdy może...", gdzie po wręczeniu wspaniałych nagród przez Panią kierownik jak i wójta Gminy, zostaliśmy zaproszeni na grilla i wspólną integracje wszystkich gości na świeżym powietrzu. Druga wybrała się na piknik do naszych przyjaciół z Warsztatu terapii zajęciowej w Osinach, w którym nie zabrakło fantastycznych atrakcji takich jak konkursy i zabawy z nagrodami.

Wojewódzkie  Zawody  w Tenisie Stołowym

Nasi podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej 08 czerwca wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach w Tenisie Stołowym zorganizowanym w Kielcach przez Polski Związek Osób Niepełnosprawnych ''Start" . Podopieczni grali z przeciwnikami na najwyższym poziomie. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt zdobyła nasza uczestniczka zajmując II miejsce!

Integracyjne Spotkanie Osób Chorych oraz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością 2017♥

2 czerwca wybraliśmy się całą grupą do Masłowa na spotkanie integracyjne z okazji 26 rocznicy pielgrzymki naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II.

W programie spotkania miała miejsce Msza Święta na lotnisku w Masłowie, której przewodniczył ks .bp Marian Florczyk. Po Mszy odbył się konkurs na najpiękniejsze serce . Następnie odbyły się pokazy teatralne i wspólny śpiew. Dla wszystkich został zorganizowany poczęstunek. 

26 maj ,,Dzień Matki,,

Wszystkiego co najpiękniejsze drogie Mamy!!! Nasze spotykanie zaczęliśmy od przywitania Mam i zaproszenia do obejrzenia przedstawienia tematycznego z okazji ich święta. W dalszej części programu oglądaliśmy prezentację z udałem uczestników pt. " Dziękuję Ci za mamo za to, że... " w której dziękowali podopieczni za troskę, miłość, dobroć, wsparcie itp. 
Wyeksponowaliśmy nasze pracę, które mogły kupić i wesprzeć naszą placówkę. 
 
Rozdawaliśmy prezenty dla każdej z naszych wspaniałych mam. Po części artystycznej wszystkie mamy zostały zaproszenie na obiad i słodki poczęstunek.
 

Kiermasz w Starostwie Powiatowym w Kielcach         12 kwietnia 2017

Nasze prace eksponowane w Starostwie Powiatowym przez podopieczne Warsztatu Joasią i Iwoną z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Stroiki, wianki, zdobione jaja, drewniane króliczki i wiele innych pięknych prac.  

 Audycja z dnia 29 marca, rozmowa z Instruktorem Terapii Zajęciowej Natalią Rodak o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, pracy wykonywanej przez uczestników w WTZ-cie, o sposobach motywacji podopiecznych, serdecznie Państwa zapraszamy do wysłuchania audycji http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-551/_img/6249

Wielkanoc 2017

Warsztat Terapii Zajęciowej miał zaszczyt gościć Pana Zbigniewa Mondzika, konsultanta osób niepełnosprawnych, współpracującego z Gminą Zagnańsk jak również sąsiadującymi Gminami. Pomaga on bezinteresownie w organizacji sprzętu ortopedycznego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym. Kieruje osoby niepełnosprawne do naszej placówki aby pod naszymi skrzydłami nauczyły się cieszyć życiem na nowo i osiągać sukcesy. Spotkanie Wielkanocne odbyło się w miłej rodzinnej atmosferze, na wstępie uroczystości uczestnicy przedstawili inscenizację Męki Pańskiej. Następnie wszyscy udali się na Świąteczny posiłek. Przy stole został odczytany wiersz Jerzego Strzelca oraz nastąpiło wspólne przekazywanie sobie Wielkanocnych życzeń.

Zabawa karnawałowa 24 luty 2017

Tego dnia mieliśmy zaszczyt witać u nas w placówce naszych Przyjaciół : Warsztat Terapii Zajęciowej z Osin, Zgórska i Kielc z ul. Kryształowej. 
Zaprosiliśmy wszystkich uczestników do wspólnej zabawy, zorganizowaliśmy konkursy z nagrodami: tj. taniec w parach, taniec solo chłopców i dziewcząt, krzesełka, kalambury, podawanie jabłka na czas oraz Konkurs na najpiękniejszy Strój Karnawałowy. Tańczyliśmy przy muzyce w rytmie disco. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała poczęstunek taki jak : żurek, tradycyjny bigos, pyszne ciasta, smaczne sałatki, owoce. Spotkanie było przeplatane konkursami przy których każdy uczestnik bawił się wspaniale!!!

Dnia 31 stycznia KULIG

W miejscowości Borków, odbył się zorganizowany przez Joanne Boszczyk. Brało udział 18 podopiecznych wraz z 6 opiekunów. Cała impreza odbyła się w Karczmie ,, Malowany Zapiecek" znajdującej się u podnóża Gór Świętokrzyskich, w sercu Cisowsko-Orłowskiego Parku Krajobrazowego. Po dotarciu na miejsce czekało na nas już dwoje sań, każde zaprzęgnięte w parę koni. Nasza przygoda rozpoczęła się półgodzinną przejażdżką po pięknych leśnych ścieżkach parku. Po Powrocie do Karczmy, każdy zmarzluch mógł ogrzać się gorącym żurkiem, który czekał na nas w pękatym kociołku. Bardziej wytrzymali mogli wyjść na zewnątrz gdzie paliło się ognisko i upiec kiełbaskę. Dla chętnych czekał też parkiet i zabawa w rytmie muzyki lat 90'. Na koniec zostaliśmy poczęstowani przepysznym bigosem.

Dzień Babci Dzień Dziadka 2017r.

W ten szczególny dzień składamy najlepsze życzenia Wszystkim Babciom i Dziadkom 

<3
Nasi uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonali własnoręcznie drewniane serduszka dla swoich najbliższych. Pracownia stolarsko- techniczna, terapeuty Konrada Jawora przygotowała starannie drewniane serca, które trafiły do Pracowni Natalii Rodak gdzie zostały przez podopiecznych pomalowane, ozdobione i pięknie zapakowane. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego! 

 

,,Kocham mocno Babcię, Dziadka 
To nie żarty moi mili 
Dzisiaj im życzenia składam 
By sto latek jeszcze żyli" 

Nowy bus 19 styczeń 2017r.

Autobus dla osób niepełnosprawnych trafił do nas w naszym Warsztacie odbyło się Spotkanie Jasełkowe, na które zaprosiliśmy osoby dzięki którym nasi podopieczni mają nowy autobus do przewożenia osób niepełnosprawnych. Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY !!!

Wigilia 2016r.

Dnia 22 grudnia odbyła się Wigilia w naszym Warsztacie. Przedstawiane były Jasełka Bożonarodzeniowe, przygotowane przez pracownie Pani terapeutki Joanny Boszczyk artystyczno-teatralną. Dostaliśmy piękne życzenia oraz podziękowania od naszej Pani Prezes Stowarzyszenia Brateraskie Serca Elżbiety Ślewy za osiągnięcia całoroczne dla wszystkich instruktorów terapii i uczestników. Gościliśmy seniorów, mieszkańców Belna, którzy mieli okazje zobaczyć w jaki sposób nasza placówka realizuje swoją działalność w ich miejscowości. Tradycyjnie łamaliśmy się opłatkiem śląc sobie nawzajem najpiękniejsze życzenia, wspólne śpiewanie Polskich kolęd i pastorałek. Na koniec Pracownia gospodarstwa domowego i ogrodnictwa terapeutki Jolanty Adamiec zaprosiła wszystkich na wieczerzę na której nie mogło zabraknąć Polskich tradycyjnych potraw wigilijnych. 

<3
 Na ten nadchodzący nowy rok składamy Wam kochani Przyjaciele najszczersze, najpiękniejsze życzenia noworoczne abyście zawsze nosili w sercu pełnym optymizmu, miłość, radość oraz abyście umieli się tym szczęściem dzielić z najbardziej potrzebującymi i przywitali nowy rok z uśmiechem i nadzieją na lepsze jutro !
<3
 - życzy zespół Terapeutów, uczestnicy wraz z Kierownikiem Katarzyną Drogosz z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Belna.

6 grudzień MIKOŁAJ!!!

Cały rok czekaliśmy na ten wspaniały dzień. Nie mogliśmy się doczekać Mikołaja a zwłaszcza tego co dla nas ma! 

Wszyscy mieli nadzieje, że dostaną prezent! 

Radowali się uczestnicy od momentu kiedy tylko zobaczyli Mikołaja na horyzoncie, aż do końca jego pobytu na Warsztacie. 

3 grudnia 2017r. Mikołaj GOPS

Otrzymaliśmy zaproszenie z GOPS-u na zabawę Mikołajkową zorganizowaną w remizie w Samsonowie, z udziałem podopiecznych z naszego Warsztatu oraz innych gości, mieszkańców Gminy Zagnańsk. Czekaliśmy na Mikołaja bawiąc się przy granej na żywo muzyce. Za prezenty i wspaniałą imprezę- dziękujemy!

Warsztatowe Spotkanie Andrzejkowe!

Terapeuci zorganizowali zabawę andrzejkową dla wszystkich uczestników.
* Konkurs taneczny solo- w którym pierwsze miejsce z dziewczyn zajęła Natalia Maleszak, z chłopców najlepszym tancerzem okazał się Bartek Kołda. 
*Konkurs taneczny odbył się także w parach z balonem - najlepszym duetem okazał się Stanisław Detka ze swoją partnerką Ewą Piskulak. 
*Konkurs wokalny- stanowił lada wyzwanie, lecz nasi podopieczni poradzili sobie z nim fantastycznie. Miejsce I zajęła nasza wszechstronnie utalentowana Paulina Olszewska, II Karol Kałużyński, III Piotr Marcisz . 
<3
 Moc wrażeń i radości płynącej ze wszystkich stron.
:)
 Brawa oraz owacje na stojąco należały się wszystkim ! 
<3
Nad sprawnym przebiegiem konkursowych zmagań czuwała komisja (terapeuci Jolanta Adamiec, Natalia Rodak, Joanna Boszczyk), która bacznie obserwowała każdy ruch bioderka 
:D
 Również dziękujemy naszym wspaniałym koleżankom Marzenie Jasińskiej i Paulinie Jamrożek za udane rozkręcenie imprezy.

:

;)

Andrzejki w Fanisławicach

Dnia 24 listopada 2017., pojechaliśmy z grupą podopiecznych na zabawę Andrzejkową organizowaną przez Warsztat Terapii Zajęciowej z Fanisławic. Konkursu, gry zabawy dały nam wszystkim mnóstwo radości. Mieliśmy okazje spotkać naszych znajomych z innych placówek i wspólnie bawić się w rytmie disco. Każdy z uczestników dostał tradycyjne ciasteczko wróżba.

Muzeum Zabawek i Manufaktura Słodyczy w Kielcach.

Dnia 20 września 2016r., byliśmy w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, które powstało w 1979 roku jako Muzeum Zabawkarstwa. Posiada ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych, jak i współczesnych, byliśmy pod ogromnym wrażeniem jakie zabawki były bardzo, bardzo dawno temu. W planie wycieczki mieliśmy jeszcze okazje odwiedzić Karmelową Manufakturę Słodyczy w Kielcach. Byliśmy świadkami jak powstają słodkości od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, aż do pakowania gotowego wyrobu także i my robiliśmy swoje kolorowe lizaki. Każdy karmelek to małe rękodzieło o wyjątkowym smaku

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

13 września 2016r., wraz z uczestnikami pojechaliśmy zwiedzać przepiękny dom Henryka Sienkiewicza, który otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej. Cudownie położony eklektyczny pałacyk został specjalnie zaprojektowany dla pisarza przez wybitnego architekta Hugona Kuderę. Ekspozycja to wierne odtworzenie wnętrza pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim pisarz (1902-1914). Zwiedzaliśmy gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza, wyposażenie wnętrza to oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i cenna część księgozbioru Sienkiewicza.

VII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Łagiewnikach 09.09.2016r.

Nasi podopieczni Waldemar Łakomiec, Daniel Cieplak, Agnieszka Stępień, Dawid Żak wzięli udział w pojedynku. Poziom nawet jak na amatorów był bardzo wysoki. Na szczęście radość była ogromna Kiedy nasz uczestnik Waldemar Łakomiec zdobył III miejsce w kategorii męskiej dla amatorów, wygrywając brązowy medal i puchar.

Osiny 2016r.

28.06.2016 roku zostaliśmy zaproszeni do WTZ Osiny, gdzie powitano nas przedstawieniem muzyczno- tanecznym oraz fantastycznym skeczem.

     Następnie wzięliśmy udział w kilku konkurencjach sportowych, gdzie nasi podopieczni Gabriel Cedro, Piotr Karpeta oraz Waldemar Łakomiec zajęli zaszczytne I miejsca- co sprawiło że panie terapeutki Joanna Boszczyk oraz Natalia Rodak były bardzo dumne z sukcesów swoich podopiecznych.

    Po zmaganiach sportowych zostaliśmy zaproszeni do stołu, gdzie każdy zjadł pyszną kiełbasę z grilla oraz duży kawałek szarlotki popijając kubeczkiem wyśmienitego kompotu owocowego.

    Na koniec odbyło się uroczyste wręczanie nagród, które mają szczególnie wielką wartość gdyż zostały własnoręcznie wykonane przez uczestników oraz terapeutów z Osin. Każdy Warsztat w ramach podziękowania za uczestnictwo dostał upominek z rąk Pani Kierownik. Było super. Baaardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, dużo wspaniałej zabawy i mnóstwo radości!!

JASNA GÓRA

 W dniu 29.06.2016 oraz druga grupa 30.06.2016r., udaliśmy się na wycieczkę do duchowej stolicy Polski, czyli na Jasną Górę w Częstochowie.

Zaczęliśmy ją od uczestnictwa w Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Następnie z przemiłą Panią przewodnik zwiedzaliśmy: Salę Rycerską,Muzeum Jubileuszy 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św.Rocha,Bazylikę Jasnogórską oraz Skarbiec.

         Na zakończenie pobytu w Częstochowie każdy chciał zabrać ze sobą do domu jakąś pamiątkę, więc poszliśmy poszukać drobiazgów, przypominających o tym radosnym czasie.

       Kolejnym punktem wycieczki był malowniczy Zamek Olsztyn/koło Częstochowy, gdzie zarówno zamek jak i krajobraz był dla nas po prostu zachwycający :)

      Do domu wróciliśmy późnym wieczorem-bardzo zmęczeni ale również bardzo szczęśliwi i z fantastycznymi wspomnieniami :) :)

XXII Letnie Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych- Zgórsko 2016r.

Dnia 23 czerwca, wzięliśmy udział w spotkaniu. Była to duża impreza o charakterze rekreacyjno-artystyczno-sportowym. Przygotowaliśmy się do wszystkich konkurencji. Nasza grupa przygotowała występ artystyczny i zaśpiewała piosenkę ,,Lato na Dywanie".

    Nasz uczestnik Waldemar zajął III miejsce w rzucaniu lotkami do tarczy. Przeciąganie liny, rzucanie woreczkiem do celu, tor przeszkód oraz konkurs taneczny stanowiły lada wyzwanie.

Braliśmy udział w konkursie na najpiękniej wykonaną Panią Lato i na 12 Warsztatów udało nam się zdobyć II miejsce. :D 

Dziękujemy za zaproszenie i za fantastyczną zabawę.

,,Bezcenna przyjaźń"...

 13 czerwca 2016 r. nasz warsztat odwiedził Teatr Kukiełkowy „TOMCIO” z Nowego Sącza. Podopieczni mięli świetną okazję obejrzeć pouczającą bajkę pt: „Bezcenna przyjaźń”.

Piękne stroje lalek, muzyka, odpowiednia scenografia przykuwały uwagę wszystkich. Bajka ukazała nam, czym jest przyjaźń i jak warto o nią dbać. Dziadek – główny bohater hodował i dbał o swe zwierzęta – myszkę, świnkę i koguta. Jego przywiązanie do swych zwierząt zniknęło w momencie, gdy na drodze stanął handlarz. W zamian za znikomej wartości przedmioty, gospodarz sprzedał zwierzęta. Jak każda bajka skończyła się dobrze. Starszy pan odnalazł swoich przyjaciół, którzy powrócili z nim do domu i wybaczyli mu.

Przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne, czy też drobiazgi. Największą wartością jest przyjaźń, która daje nam prawdziwe i trwałe szczęście.

 

Rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Masłowie oraz Spotkanie Osób Niepełnosprawnych

3 czerwca br. na lotnisku w Masłowie rozpoczęły się obchody upamiętniające Wizytę Apostolską Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji kieleckiej, gdzie przed 25-laty odprawił on Mszę św. dla mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej. To ważne wydarzenie dla diecezji kieleckiej otwarło poświęcenie pomnika Papieża Polaka na skwerze przy lotnisku. Nasi podopieczni wraz z instruktorami terapii wzięli udział w Integracyjnym Spotkaniu Chorych i Niepełnosprawnych w 25 rocznicę wizyty na Ziemi Kieleckiej św. Jana Paweł II. 

Spotkanie rozpoczęło się o 10.30 Eucharystią pod przewodnictwem ks. Bp. Mariana Florczyka.

       Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy odsłuchali „Barki” – ulubionego utworu Jana Pawła II.

       Atrakcją, na która wszyscy czekali był piknik integracyjny z występami artystycznymi. Rozstrzygnięto także konkursu na najpiękniejsze serce wykonane przez uczestników spotkań, dedykowane Janowi Pawłowi II. Wszyscy wykonawcy serc zostali nagrodzeni wielkimi pluszakami ufundowanymi przez biskupa Mariana Florczyka.

 

Dzień dziecka 01 czerwca 2016r.

 

Gry, zabawy, ognisko dużo śmiechu i mnóstwo radości. Tak nasz Warsztat świętował ten wyjątkowy dzień:) 
Warcaby, tenis stołowy, kapsle i wiele innych konkurencji z jakimi zmagali się nasi podopieczni. Każdy otrzymał dyplom i upominek. Jesteście najlepsi!!!

Niebieski Kwiatuszek!!!

 

   Dzień Niezapominajki nad Zalewem w miejscowości Kaniów, było fantastycznie a nasi podopieczni dali z siebie wszystko, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne jak najlepiej, jesteśmy z nich naprawdę baaardzo dumni!!!

    

<3 KOCHAM CIĘ MAMO! <3 26 maj

    Do każdej Mamuni, Mamy, Mamusi, ślemy moc życzeń z okazji ich Święta. W naszym Warsztacie zorganizowaliśmy jak co roku przyjęcie dla Mam, prezenty, przedstawienie, śpiewanie piosenek, recytowanie wierszy z udziałem naszych podopiecznych.

   Gościem specjalnym była Olga Saitova, która grała nam wszystkim na skrzypcach.       Dekoracje starannie przygotowane przez terapeutów i uczestników, zakończenie uroczystości odbyło się przy wspólnym stole, wzruszeń nie było końca :')

Jeszcze raz kochane Mamusie WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

KOCHAMY WAS!

III Kryształowe Spotkanie Warcabowe 2016

 

     W dniu 11.05.2016r, w WTZ przy ul. Kryształowej, nasi podopieczni: Daniel Cieplak oraz Mirosław Zawrzykraj, wraz z instruktorem terapii Natalią Rodak, brali udział w zawodach gry w warcaby.  

   Było wiele emocji, ale oczywiście samych pozytywnych, szczęście i radość udzielała się każdemu z nas.

     Za wspaniała atmosferę i życzliwość gospodarzy dziękujemy z całego serduszka. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mieli okazję spotkać się w tak cudownym gronie po raz kolejny. Nie było przegranych, każdy dostał dyplom i ręcznie wykonany upominek. Dziękujemy!!!

Sandomierz

       Rankiem 27.04.2016 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Sandomierza. Zaczęliśmy od zobaczenia Bramy Opatowskiej, Bazyliki Katedralnej, Zamku Królewskiego, następnie dotarliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej,która stanowi XIX i XV wiecznych piwnic.Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, z którego podziwialiśmy miasto.

Następnie wybraliśmy się na Rynek w poszukiwaniu Ojca Mateusza-i ku naszej wielkiej radości znaleźliśmy go.Ostatnim punktem wycieczki był zamek Krzyżtopór w Ujeździe, gdzie z zapartym tchem wędrowaliśmy po tajemniczych ruinach zamku, gdzie jego budowa symbolizuje kalendarz.

     Zamek posiada 4 baszty-kwartały, 12 sal-miesiące,52 pokoje-tygodnie,265 okien-dni w roku. Zadowoleni z wycieczki i pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domu. 

Sabat Krajno- Park Rozrywki i Miniatur

W parku miniatur który zwiedzaliśmy z podopiecznymi, znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez matkę naturę:), odwiedziliśmy Watykańską Bazylikę Świętego Piotra która jako jedyna w świecie została wykonana w skali 1:13, plac św. Piotra, miniatury nieistniejących już wież World Trade Center, Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności oraz wiele innych zabytków z całego świata.

Spotkanie Wielkanocne

      W naszym Warsztacie mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałych ludzi, którzy wspierają nas w realizacji naszych marzeń. Nasi podopieczni wraz z Panią terapeutką Joanna Boszczyk przygotowali spektakl, w którym przedstawili pradawne obrzędy Wielkiej Nocy.

     Pracownia Gospodarstwa domowego na czele z Panią Marzenką, zatroszczyła się o to aby nasze spotkanie upłynęło w odpowiedniej atmosferze i przy stole pełnym smakołyków wielkanocnych.

   Wszystkim naszym przyjaciołom życzymy: Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także spotkań rodzinnych z budzącą się do życia przyrodą.

8 marca Dzień Kobiet

 

    W dniu 8 marca odbył się niezapomniany dla wszystkich Pań dzień, każda z nas dostała od kolegów pięknego goździka i moc życzeń.

     Wszystkie czułyśmy się w tym dniu wyjątkowo! 

Z okazji Dnia Kobiet nasi chłopcy wyrecytowali nam taki oto wierszyk :)

,,...Wszystkiego co najlepsze,

spełnienia marzeń

zadowolenia z siebie, 

dużo szczęścia i uśmiechu 

oraz wiele radości życiowej! dla każdej z Was kochane koleżanki, dla Pań terapeutek oraz Pani Kierownik,

życzą uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej :)

,,Nakręcamy się dla Stasia” …

Od dawna w naszej placówce prowadziliśmy zbiórkę nakrętek, mając na celu w późniejszym okresie doczekać takiej chwili jak miała miejsce dnia 24 lutego, gdzie odwiedził nas tata Stasia, który zbiera nakrętki, aby synek mógł normalnie żyć.       Uczestnicy  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Belnie, wspierają akcje ,,NAKRĘĆ SIĘ” 

Stanisław Gos, pięcioletni mały bohater walczący z codziennością i czekający na moment, kiedy dzięki wsparciu będzie mógł biegać i w pełni cieszyć się życiem.

 

Staś  mieszkający w Strawczynie koło Kielc nie wygląda na nieszczęśliwego, choć nie ma obu nóżek.

          Szybko przemieszcza się po podłodze, śmieje się, bawi i chętnie odpowiada na pytania. Jego tata dodaje, że siły i otuchy  dostali również dzięki pozytywnej reakcja otoczenia. Mnóstwo osób pospieszyło im pomocą. Taka akcja   „ nakręć się „ pomaga w zbiórce pieniędzy na protezy. 

      Wkrótce rodziców czeka bardzo ważne zadanie, nauczenie chłopca poruszania się na protezach i rehabilitacja.      

Z relacji mamy, to ona stara się być bardzo otwarta, nie ukrywa tego, że jej synek nie ma nóżek.

         Wszędzie go ze sobą zabiera i choć często spotyka się z ciekawskimi spojrzeniami nie przejmuję się tym. Mama Stasia chce, żeby zaakceptowano go takim jaki jest. Taka tolerancja będzie potrzebna mu w przedszkolu, szkole i dorosłym życiu. Czeka ich jeszcze dużo pracy, potem gdy dorośnie, żeby nie czuł się gorszy od innych.  

      Na pewno rodzice zrobią wszystko, żeby tak było.  Cieszyliśmy się, że nasz wkład w zbiórkę nakrętek może tak ucieszyć potrzebujących. Nadal gromadzimy ten cenny surowiec aby kontynuować to co zaczęliśmy. Stasiowi a może komuś innemu uda nam się kiedyś chociaż w niewielkim stopniu pomóc. 

Nasi podopieczni nie mieli jeszcze okazji poznać Stasia osobiście, ale mamy nadzieje, że przyjmie niebawem nasze zaproszenie. Gdy odwiedzi nasz Warsztat, pozna uczestników którzy również przyczyniają się do tego szlachetnego celu jakim jest zbieranie nakrętek i zakupu dla niego protez.

 

 

Przedstawienie! ,,Biedronka i żuk'' <3

   Nowa pracownia po raz pierwszy w tym roku z udziałem podopiecznych dostarczyła nam mnóstwo pozytywnych wrażeń.  Przedstawienie z okazji dnia zakochanych wypadło znakomicie. 

W związku z zwiększeniem ilości naszych podopiecznych, mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu nową pracownie artystyczno- teatralna kierowaną pod okiem terapeutki Joanny Boszczyk.

    Otwarcie takiego typu pracowni ma na celu przede wszystkim:

uczestniczenie w spektaklach,

tworzenie spektaklu, praca z tekstem literackim i muzyką wraz ze śpiewem.

 Rozwijanie umiejętności skupienia uwagi i pamięci, koordynacji psychoruchowej myślenia przyczynowo skutkowego poczucia czasu i przestrzeni.

     Rozwijane umiejętności aktorskich oraz odwagi, wiary w siebie chęci zaprezentowania swoich mocnych stron i talentów.

     Zajęcia teatralne okazały się wielką pasją naszych podopiecznych. Odbyła się już premiera spektaklu, która została uznana za sukces, to występ naszych podopiecznych w rolach specjalnie dostosowanych do indywidualnych potrzeb i ich zakresu niepełnosprawności.

     Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy aktor.

   Dnia 15 lutego pracownia zorganizowała wspaniały występ z okazji Walentynek, mieliśmy okazje jako pozostali pracownicy                           i uczestnicy oglądać prawdziwy spektakl z podziałem na role i pięknie własnoręcznie wykonane dekoracje, stroje. Widać było na twarzach naszych aktorów, którzy ogrywali swoje kwestie lekką tremę ale po ukończeniu przedstawienia cała sala wynagrodziła ich gorącymi brawami.

      Nasi podopieczni bardzo poważne traktują swoją  profesję.

   Ogromne zaangażowanie w przygotowanie odpowiedniej aranżacji i nauka roli oraz próby, są dla naszych

uczestników wielkim wysiłkiem. Nie rezygnują ponieważ motywacja jak płynie od ich opiekuna pracowni artystyczno- teatralnej sprawia, że czują się swobodnie i nie ma mowy o jakiejkolwiek presji. Mamy nadzieje, że nasi artyści z czasem będą mogli występować na wielkiej scenie i pokazywać swoje umiejętności dla większego grona widzów. Przy każdej możliwej okazji będą organizowane spektakle tematyczne, gdzie pokazywać będziemy jak duże zaangażowanie i jaki ogrom pracy wkładają nasi uczestnicy w przygotowane występów. 

<3 WALENTYNKI <3

         

   Dzień zakochanych w naszym Warsztacie, kartki walentynkowe dla koleżanek i kolegów, przygotowywaliśmy wspólnie.  Później odbyło się ich uroczyste wręczenie

i  mnóstwo radości, to było najważniejsze!

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2016  <3

 

      Liczna grupa naszych podopiecznych wzięła udział w robieniu wspaniałych laurek z okazji dnia babci i dziadka. Każdy z uczestników powiadał ile dla nich znaczy Babcia i Dziadek i w jaki sposób wspólnie spędzają wolny czas.       Jednogłośnie padło hasło o wspólnych spacerach na świeżym powietrzu i o wspaniałych wypiekach babci, zawłaszcza podczas odwiedzin nikt nie potwierdził, że od babci wychodzi z pustym brzuszkiem  :)

Wigilia 2015

 

     Wszyscy przy wigilijnym stole, jedzą wyśmienite potrawy. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie najlepsze  życzenia, płynące prosto z serduszka. Nasi podopieczni nie kryli wzruszenia podczas wspólnego kolędowania. Wiele osób opowiadało o swoich ulubionych potrawach i najchętniej śpiewanych kolędach. Jednak dla Wszystkich numerem 1 została wytypowana przez wszystkich ,,Cicha Noc".                                  Pani Marzena wraz ze swoja grupą z pracowni gospodarstwa domowego i ogrodnictwa, przygotowała wspaniałe wigilijne przysmaki, czego nie mogło zabraknąć na naszym stole: barszcz czerwony z własnoręcznie lepionymi uszkami, ryba po grecku i wiele innych pyszności.

     Nie możemy pominąć istotnej informacji, gdyż najbliżsi naszych uczestników również przyczynili się do zorganizowania naszego spotkania. Sałatki, ciasta, ciasteczka ,śledzie pod różną postacią gościły na naszym przepięknie udekorowanym stole. 

Mikołajki

 

W takim dniu jak ten, każdy  zadaje  sobie pytanie:  -Czy byłem w tym roku grzeczny?

 

     Biorąc pod uwagę liczne prezenty nie pozostaje wątpliwości, że tak!!!:D Gdy tylko Mikołaj ze swoim wielkim workiem upominków przekroczył próg placówki, wszyscy z uśmiechami na twarzy, już nie mogli się doczekać niespodzianek. 

Andrzejki w rytmie disco 2015

 

        Zabawa w naszym Warsztacie nie miała sobie równych, każdy z uczestników miał okazje wcielić się w swojego ulubionego idola oraz zjeść ciastko z wróżbą . 

        Słuchaliśmy i tańczyliśmy przy naszych ulubionych kawałkach. Spotkanie było bardzo radosnym wydarzeniem dla każdego uczestnika. Mogli się pochwalić swoimi 

talentami wokalnymi jak i tanecznymi. 

III Mistrzostwa w piłce stołowej-piłkarzyki

 

 

W dniu 16 października 2015 roku na obiektach sportowych Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie odbyły się III Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Osób Niepełnosprawnych w piłce stołowej- piłkarzyki. Nie mogło nas tam zabraknąć :) Jak zwykle walczyliśmy dzielnie o czym świadczy zdobyty dyplom i puchar :)

Tym razem na południe - czyli Zakopane :)

Nadeszła jesień, a wraz z nią czas dwudniowej wycieczki, której trasa w tym roku została wyznaczona do Zakopanego. 23 września 2015 r. o godz. 6 – tej rano nasz kierowca Stasiu Rubel zaczął zabierać chętnych na turystyczne podboje. Pod okiem naszych opiekunów Paulinki, Asi i Piotrka mogliśmy ruszać nawet na koniec świata.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Kraków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku  Królewskiego na Wawelu a następnie ruszyliśmy spacerkiem na Rynek Starego Miasta.

Kolejnym celem naszej podróży było już Zakopane, do którego dotarliśmy ok. godz. 14 – tej. Jego zwiedzanie zaczęliśmy od pięknego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ciekawostka jest fakt, że zostało ono wybudowanie jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. W jego centrum znajduje się kościół  pw. Matki Bożej Fatimskiej, który został konsekrowany przez papieża w 1997 podczas VI pielgrzymki do Polski. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, jednak musieliśmy wyruszyć w dalszą drogę. Kolejnym punktem wycieczki była Wielką Krokiew, skocznia słynna ze zwycięstw Adama Małysza.

Pierwszy dzień wycieczki zbliżał się ku końcowi, ale zakwaterowanie w kompleksie wypoczynkowym  „Pod Modrzewiami” w miejscowości Olcza dostarczyło również niemało wrażeń. Gdy już każdy rozgościł się w swoim pokoju, zjedliśmy kolację.

Nazajutrz musieliśmy wstać bardzo wcześnie, ponieważ dzień zapowiadał się niezwykle atrakcyjnie. Po sytym śniadaniu i po opuszczeniu pensjonatu udaliśmy się kolejką na szczyt Gubałówki. Było to niesamowite przeżycie, tym bardziej, że pogoda była piękna i bez przeszkód mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Godzinę później trafiliśmy na Krupówki najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta – główny deptak Zakopanego. Mogliśmy je zwiedzić, kupić pamiątki i spróbować zakopiańskich oscypków.

Z Zakopanego wyjechaliśmy w godzinach popołudniowych, zmęczeni, ale szczęśliwi. Po drodze zatrzymaliśmy się w karczmie „Siwy Dym” aby pożywić się bo przed nami jeszcze daleka droga.

 

Stolica wita... :)

 

Od 2-3 września byliśmy na wycieczce w Warszawie :) to dopiero była wyprawa... wyjazd z domu o godz 6.00 rano i 3 godziny w drodze... Ale opłacało się ponieważ plan naszej wycieczki był bardzo atrakcyjny :) Zobaczcie sami... :) Zapraszamy do naszej galerii :)

Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI! Ponad 700 lokalizacji czeka na swojego bohatera!

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów podejmuje wyzwanie zarządzania projektem SZLACHETNA PACZKA w wybranych miejscowościach. Każdy z nich kierując się zasadą Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego buduje zespół wolontariuszy i niesie pomoc najbardziej potrzebującym w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Są częścią czegoś wielkiego i sprawczego. To nie jest zwykłe!

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 19 580 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 75 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. XIV edycja projektu była rekordowa! Liczba zaangażowanych w projekt wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie sięgnęła 805 000 osób!

 

SZLACHETNA PACZKA 2015 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

 

Zapraszamy Cię do:

·         zarządzania rejonem SZLACHETNEJ PACZKI

·         budowania zespołu wolontariuszy i koordynowania jego pracy

·         tworzenia i pielęgnowania długotrwałych relacji z lokalnymi instytucjami, parafiami, szkołami itp.

·         jak najlepszego wykorzystywania potencjału powierzonej Ci lokalizacji

·         dbania o jakość realizowanych w rejonie działań

·         organizacji zaplecza logistycznego w Twoim rejonie

 

 

Aplikuj, jeśli:

·         w życiu kierujesz się ideałami

·         masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi

·         nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych

·         lubisz pracę na wysokich obrotach

·         jesteś bardzo dobrze zorganizowany

·         chcesz wziąć odpowiedzialność za przyszłość projektu w rejonie

 

Możesz zyskać:

·         satysfakcję z realizacji ogólnopolskiego projektu w Twojej miejscowości

·         realny wpływ na zmianę świata na lepsze

·         indywidualną ścieżkę rozwoju

·         udział w szkoleniach, rozwój i certyfikowanie kompetencji cenionych na rynku: zarządzania zespołem komunikacji, organizacji i motywowania

·         doświadczenie w największym projekcie społecznym w Polsce

·         nową perspektywę kultury pracy, w której ważna jest refleksja, poznanie po owocach i świętowanie sukcesów

·         paczkę nowych przyjaciół i znajomych

 

 

 

 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 

Zgłoś się na www.superw.pl

Rekrutacja trwa do 15 czerwca. Zgłoś się już dzisiaj! Ilość miejsc ograniczona